A spirituális állítás

 

A spirituális úton két módon párhuzamosan haladva történik a belső munka. 

Használjuk a családállítást, mint keretmódszert, arra hogy meg tudjuk tapasztalni a még számunkra is rejtett mélyebb ént: a Valódi Énünket, vagy más néven a Magas Énünket. Az állítások során megtapasztaljuk, azt is hogy ha magas Énünkben lakozva élnénk, akkor tökéletes egységben lennénk a Mindenséggel. S megtapasztaljuk az ebből az egységből eredő csodálatos és megemelő Békét, Örömöt és Szeretetet. Valódi Énünkben a Béke és Boldogság és a Szeretet olyan magas  érzését élhetjük meg, amely felülmúlja a békéről és a boldogságról alkotott legeslegszebb elképzeléseinket is.  Átható teljességet élünk meg.

Meglátjuk, hogy Magas Énünkben nincsenek félelmek. Sőt kételyek sincsenek: sem önmagunkkal, sem a világgal kapcsolatban. Tökéletesen biztonságban érezzük magunkat. S Magas Énünket megtapasztalva hirtelen magas értelmet nyer az élet. 

A Valódi Én megtapasztalásán túl, a spirituális állítások során megismerjük belső iránytűnket is, amely mindig és minden pillanatban saját Életcélunk felé mutatja számunkra az utat. Megtapasztalhatjuk, hogy erre a belső iránytűnkre hangolódva milyen egyértelművé egyszerűsödik minden döntés, és mennyire biztonságossá válik az élet. 

A spirituális állítások révén megtapasztaljuk a lényünk mélyén lakozó belső bölcsességet is. A belső bölcsességünk olyan tiszta és magas tudást rejt magában, amelyet évtizedek tanulása sem képes felhalmozni. Hangját meghallva tiszta és különösen bölcs megértést kapunk az életről. 

Mindezeken túl, a spirituális állításokon keresztül megtapasztalhatunk számos  az Útunkon éppen fontos további minőséget, amelyekről A Csodák Tanítása és az ősi jóga ír. 

A két párhuzamos szálon haladó belső munka másik szála a lelék terheinek feloldása: feloldjuk a különböző életkorokban átélt traumákat, amelyek  blokkolják kibontakozásunkat életünk legtöbb területén. Így végre mind a tudatunk, mind a szívünk felszabadul azon negatív és korlátozó tapasztalatok és hitek béklyói alól, amelyek ezen traumák következtében alakultak ki bennünk önmagunkról, másokról és az élet különböző aspektusairól – legtöbbször teljesen tudat alatt. 

Összességében, a spirituális állításokon lépésről-lépésre feloldjuk mindazon gátjainkat, amelyek akadályoznak még bennünket abban, hogy megéljük lelkünk mély-magját: a belső Békénket, belső Boldogságunkat, s valódi, fénylő lényünket.

A spirituális út egyben a Szeretet Útja is 

Facebook – idézet Swami Satchidanandától

A spirituális út a szeretet egyre magasabb és tisztább formáihoz vezet el minket. Míg végül – hosszú-hosszú belső munka után – elérkezhetünk a Valódi Szeretethez.

A Valódi Szeretet tulajdonképpen az egység állapota: annyira nyitottak, „kitágultak” vagyunk, hogy az egész Mindenség részei vagyunk és az egész mindenség a mi részünk.  

Tökéletes teljességet élünk meg.

Facebook – idézet Buddhától

Egész napos alkalmak

Az egész napos alkalmakkor az élet egy-egy hangsúlyosan fontos témájával –  pl.: „A biztonság érzése”, „A szív sebei” – kapcsolatban dolgozunk intenzíven. 

Minden jelenlévő kap egy személyre szabott állítást a témában, így mindenki külön-külön megteheti a számára következő lépést a téma feloldása, felszabadítása irányában. A saját állításon túl a nap folyamán részesei vagyunk mások állításának, amelyek legtöbbször integránsan épülnek be a saját belső folyamatainkba: előkészítik vagy továbbviszik a saját állítás speciális ügyét, és így még teljesebbé teszik az állításunk hatását.

A csoportok mindig kis létszámúak – körülbelül 6 fő –, hogy mindenkire és minden állításra megfelelő mennyiségű idő juthasson.

Egyéni találkozás

A családállítást általában csoportos formában ismerik. Létezik azonban az egyéni formája is. Ez különösen azok számára előnyös, akik intenzíven szeretnének haladni a belső úton.

Az egyéni találkozások olyan sűrűséggel követik egymást, ahogy a lélek belső ritmusa számára optimális. Ez általában havi egy alkalmat jelent, ritkán valamivel hosszabb időt és még ritkábban rövidebbet.

A valódi Szeretet felé csoportok

A szeretetről számos téves elképzelést tanultunk életünk során. Ezek a téves hitek teljes mértékben meghatározzák, hogy milyenek vagyunk mi magunk egy kapcsolatban és milyennek szeretnénk másokat látni a kapcsolatainkban. Sajnos megfoszt minket a boldogság lehetőségétől, ha a szeretetről továbbra is azt gondoljuk, amit legtöbben tanultunk: amit a szüleink, nagyszüleink, tanáraink, az egész kultúránk hisz a szeretettel kapcsolatban.

E tanult hitek közül az egyik meghatározó gondolat az, hogy a szeretet olyan dolog, amiből megfelelő mennyiséget kell kapnunk ahhoz, hogy boldogok legyünk; sőt ahhoz is, hogy optimálisan tudjunk működni az életünkben. Ezért, ha nem elegendő mennyiségben kapjuk, akkor azonnal hiányt élünk meg. A hiány óriási mértékben rombol bennünket…

Folytatom az olvasást